Сервіс розрахован на малий та середній бізнес.
Загальний огляд сервісу на нашому сайті за посиланням
Хорошоп - українська платформа швидкого та зрозумілого запуску інтернет-магазинів.
Щоб отримати нашу консультацію у подальшій роботі з платформою, зареєструйтесь за посиланням .
Наш власний досвід переходу з Бітрікс на Хорошоп
Дата: Травень 2020
BAS Управління торгівлею - програмний продукт, призначений для автоматизації обліку, планування та аналізу ефективності діяльності на підприємствах оптової та роздрібної торгівлі.
Широкі функціональні можливості BAS Управління торгівлею (далі BAS УТ) дозволяють покращити показники продуктивності праці співробітників, підвищити ефективність діяльності підприємства за рахунок зручного доступу до оперативної інформації про процеси, що відбуваються у різних підрозділах підприємства.
BAS УТ дозволяє вирішити такі завдання:
Функціональні можливості конфігурації BAS УТ дозволяють налаштувати бізнес-процеси та організувати документообіг максимально зручним способом для торгових підприємств різного масштабу. Найбільш повноцінно система розкриває свої можливості на середніх та великих оптово-роздрібних торгових підприємствах.
У BAS УТ реалізована можливість проводити оптові та роздрібні продажі, відмінність між якими полягає у способі їх відображення в системі.
Під оптовими продажами розуміється реалізація товарів із попередньою реєстрацією потреби клієнта. Початкова потреба - це найважливіша інформація для підготовки та обліку оптових продажів. Найчастіше результат взаємодії з клієнтом та фіксація його потреби відбувається у документі Замовлення клієнта.
З Замовлення клієнта формуються інші документи. У найпростішому вигляді послідовність введення документів може мати такий вигляд: Замовлення клієнта - Реалізація товарів та послуг - документи оплати.
Ланцюжок документів для відображення оптових операцій реалізації може бути доповнений іншими, наприклад, Комерційною пропозицією, що передує Замовленню клієнта; Витратним ордером на товари, у разі, якщо фінансове оформлення реалізації та фактичне відвантаження товару розділені, відбуваються у різних місцях, у різний час. Список документів залежить від налаштувань, зроблених у системі.
Залежно від налаштувань Замовлення клієнтів можуть прийматись:
Замовлення клієнтів у системі можуть реєструватися:
Заповнення документа Замовлення клієнта спрощується у разі використання довідника “Угоди про умови продажу”. У кожному елементі довідника зазначаються умови оплати, умови відвантаження, кількість днів поставки, цінові умови, умови надання знижок/націнок.
При виборі елемента довідника у Замовленні клієнта перелічені умови автоматично заповнюються у замовленні, що значно спрощує роботу менеджера та сприяє контролю за виконанням умов продажу.
За замовленням клієнта можна запустити бізнес-процес узгодження фінансових, цінових, логістичних умов. Узгодження замовлення виконують відповідальні користувачі.
За кожним Замовленням клієнта можна простежити підготовку виконання замовлення, стан оплати, відвантаження.
З погляду організації обліку під роздрібними продажами розуміється реалізація товару у роздрібній торговій точці (у магазині), де попит покупця задовольняється дома виходячи з наявного асортименту товарів. Роздрібні продажі проводяться у робочому місці касира формуванням документів “Чек КММ” та “Звіту про роздрібні продажі”, які фіксують факт відвантаження товару та одночасно отримання оплати.
При проведенні роздрібного продажу є можливість:
У BAS УТ реалізовано можливість проводити міжфірмові продажі між організаціями одного підприємства (холдингу).
Цей функціонал може бути корисним у разі, коли одна з організацій проводить закупівлю товару, а продаж проводиться іншими організаціями підприємства. У основі виконуються налаштування, пов'язані з рухом товару різних організацій структурі одного підприємства: яка організація може проводити реалізацію товару інший організації, яка не може. У момент проведення продажу товарів іншої організації кінцевого покупця контролюється можливість виконання такого продажу.
У міру проведення реалізацій кінцевого покупця в системі автоматично реєструється інформація про те, за яким товаром у якій кількості необхідно провести документи міжфірмових продажів.
У BAS УТ розроблено зручні механізми організації роботи з контрагентами.
Реалізовано можливість незалежно вести управлінську та юридичну структуру клієнтів, постачальників, інших партнерів у двох пов'язаних між собою довідниках:
При оформленні Замовлення клієнта в документі вказується партнер та відповідний контрагент.
Використання двох довідників "Партнери", "Контрагенти" дозволяє, наприклад, організувати зручну роботу з мережею магазинів у ситуаціях, коли в мережі одна або кілька юридичних осіб та взаєморозрахунки ведуться окремо з кожним магазином-замовником.
Клієнтів можна в ручному та автоматичному режимі об'єднувати за різними ознаками у групи - сегменти, використовувати сегменти клієнтів при формуванні цінової політики, встановлення знижок/націнок, використовувати для проведення аналізу як швидкі відбори у звітах.
З картки партнера доступна інформація про стан взаєморозрахунків, умови продажів/закупівель, про обсяги продажів, про контактні особи, входження до сегментів, дані про договори та документи щодо партнера.
Інформація про всі товари та послуги, що використовуються при оформленні документів на підприємстві, реєструється у довіднику “Номенклатура”.
У конфігурації реалізована можливість вести облік товарів за додатковими аналітичними розрізами:
У режимі користувача всім елементам довідника “Номенклатура” або окремим видам номенклатури можна додати будь-які додаткові реквізити залежно від специфіки діяльності підприємства.
З картки номенклатури можна переглянути пов'язану з нею інформацію про ціни, продажі, залишки на складах, інформацію про основні параметри обліку.
Проведення закупівель у постачальників може виконуватись на підставі даних:
При оформленні замовлень постачальникам використовуються Угоди, в яких прописані цінові умови, умови оплати, строки поставки, що сприяє швидкому заповненню документів. Замовлення постачальнику відповідно до встановлених правил. У разі потреби на підставі документа Замовлення постачальнику можна запустити бізнес-процес погодження відповідальними користувачами умов закупівлі: цінових, фінансових, логістичних.
У конфігурації можна реєструвати номенклатуру постачальників в окремому довіднику. Використання довідника “Номенклатура постачальників” дозволяє завантажувати у замовлення номенклатуру з прайс-листа постачальника і створювати зайвих елементів у довіднику “Номенклатура”. Кожному елементу довідника “Номенклатура постачальників” встановлюється у відповідність позиція з довідника “Номенклатура”.
У BAS УТ реалізовано можливість вести облік закупівлі та реалізації імпортних товарів відповідно до законодавства України.
У системі можна зареєструвати будь-яку кількість складів. Для кожного складу задається своя структура - склад може бути поділений на приміщення, що дозволяє вирішити питання закріплення матеріальної відповідальності за різними співробітниками в межах одного складу.
Виділення приміщень можливе на складах з ордерною схемою документообігу – коли операції надходження, відвантаження товарів оформлюються спеціальними документами – складськими ордерами. Ордерну схему документообігу складі зручно використовувати коли фактичне приймання/відвантаження товарів хороших і проведення бухгалтерських документів виконуються у різний час різними співробітниками.
У спеціальних робочих місцях "Приймання" / "Відвантаження" співробітник складу бачить за якими розпорядженнями (документами-підставами) товар необхідно прийняти / відвантажити зі складу, спостерігає за процесом виконання приймання/відвантаження товару на складі.
Облік товару складі можна вести лише на рівні складських осередків. Осередки можуть використовуватися для довідкового та адресного зберігання товару (зберігання залишків товару в осередках).
У конфігурації BAS УТ реалізовано можливість управління доставкою товару покупцю, доставкою від постачальника.
BAS УТ є галузевим рішенням для торгових підприємств. У частині регламентованого обліку у конфігурації є можливість реєструвати вхідні та вихідні податкові накладні, проте, слід зазначити, що ця конфігурація не призначена для ведення бухгалтерського обліку, підготовки фінансової та податкової звітності. Для вирішення перелічених завдань, як правило, спільно з BAS УТ використовується конфігурація BAS Бухгалтерія. Між BAS УТ та BAS Бухгалтерія налаштовується обмін даними: в автоматичному режимі документи з BAS УТ вивантажуються до BAS Бухгалтерія, там проводяться та за потреби коригуються. Формування звітності відбувається у BAS Бухгалтерія.
У BAS УТ реалізовано повноцінний обмін з інтернет-магазином на платформі "Bitrix". Налаштування обміну швидко та просто виконуються у спеціальному модулі обміну.
В інтернет-магазин вивантажуються:
Інтеграція з інтернет-магазинами також можлива через додаткові зовнішні модулі, якщо це описано у функціоналі інтернет-магазинів. Дані модулі не забезпечуються типовою конфігурацією.
У конфігурації BAS УТ, як і в інших конфігураціях лінії BAS, є різноманітні сервісні можливості, які дозволяють спростити вирішення повсякденних завдань користувачів, підвищити ефективність роботи та залучення співробітників до робочого процесу.
Серед сервісних можливостей конфігурації BAS УТ найкориснішими можуть бути такі:
В описі BAS УТ розкрито найцікавіші функціональні можливості конфігурації.
Докладніше про можливості конфігурації стосовно вирішення завдань на вашому підприємстві можна звернувшись за консультацією на нашу лінію підтримки у Києві.
description Огляд сервісу
description Огляд складського обліку
description Огляд обліку торгівельного підприємства
description Огляд обліку виробничих витрат і випуску готової продукції (робіт, послуг)
description Заробітна плата та кадри
Наш власний досвід переходу з BAS на Діловод