Сервіс розрахован на малий та середній бізнес.
Загальний огляд сервісу на нашому сайті за посиланням
Хорошоп - українська платформа швидкого та зрозумілого запуску інтернет-магазинів.
Щоб отримати нашу консультацію у подальшій роботі з платформою, зареєструйтесь за посиланням .
Наш власний досвід переходу з Бітрікс на Хорошоп
2022-04-12 Автор: Миропольський Євген
Щоб відповісти на питання про можливість та правомірність використання 1С в Україні після початку війни, необхідно мати на увазі наступні технічні та організаційні обмеження та можливі наслідки.
Примітивна аналогія: платформа – це програвач, а конфігурація – це конкретний фільм, який ви хочете подивитися.
Таким чином платформа не потрібна без конфігурації, а конфігурація не працює без платформи.
Є два варіанти ліцензування (захисту) платформи 1С:Підприємство:
Усі типові конфігурації технічно захищені лише на рівні платформи. Деякі спеціалізовані конфігурації мають додаткові способи захисту лише на рівні конфігурації.
З технічного боку платформа 1С запущена та працюють на сервері або в локальній мережі підприємства, і не передає жодних даних назовні. Виняток: момент ліцензування під час програмного захисту. Після цього сервер навіть може не мати доступу до інтернету. Чутки та припущення про те, що платформа 1С передає дані будь-яким спеціальним службам безпідставні.
Конфігурації 1С можуть містити в собі будь-які інтеграції з різними зовнішніми сервісами (завантаження курсів валют, обмінів залишками тощо) як з іншими системами підприємства, так і з універсальними сервісами.
Такі інтеграції є додатковими сервісами та потребують налаштування.
Типові зміни містять механізми вивантаження даних у державні органи.
Таким чином, з технічного боку використання програмних продуктів 1С безпечне.
Витрачати ресурси та змінювати працюючу облікову систему в умовах війни може бути нераціонально. З технічної точки зору 1С може працювати ще відносно довго і ефективно. Тому, якщо у Вас зараз працює програма 1С (ліцензійна чи ні), і її робота Вас влаштовує, міняти її в умовах обмеженості ресурсів не треба, але задуматись над заміною потрібно, бо це російське програмне забезпечення.
Ми в компанії Кубик ІТ припинили оновлень платформи і користуватимемося платформою 1С:Підприємство 8.3.19,а власними силами будемо робити оновлення конфігурацій для наших клієнтів:
Перша заборона на використання програм 1С з'явилася у 2017 році.
Після цієї заборони в Україні співтовариство 1С:Франчайзі було реформовано у "Спілку автоматизаторів бізнесу" (САБ).
1C:Предприятие стали називати 1C:Підприємство, було проведено ребрендинг та випущено платформу BAF та конфігурації BAS, правовласниками яких є польські компанії. Після цього купити 1С в Україні не можна було і всі офіційні партнери пропонували купувати програми BAS.
Технологічно платформа BAF ідентична платформі 1С, а конфігурації BAS працюють на платформі 1С і можуть використовувати тіж самі ключі захисту. Тому з технічної точки зору конфігурації BAS вважатимуться 1С. Юридично – авторські права належать польським компаніям. До початку війни такий стан справ влаштовував, в Україні замість 1С продавалися продукти BAF\BAS.
З 24.02.2022 позиція компанії Розумний кубик з приводу використання ПЗ 1С та BAS тут.
Для того щоб виключити будь-яку співпрацю з бенефіціарами російської фірми 1С, не фінансувати війну проти України, не посилювати свою залежність від технологій ворога рекомендуємо не купувати програмне забезпечення BAS, та розглядати альтернативні продукти або користуватися версіями платформи 1С:Підприємство, які вийшли до 24.02.2022 у закритому контурі локальної мережі підприємства, щоб мінімізувати ризики витоку інформації на випадок бекдору у платформі.
Update: 30.06.2022
Протягом березня-червня 2022 року ми намагалися отримати від представників правовласника відповіді на питання залежності платформи BAF від фірми "1С", на наші запити відповіді не отримали. Також стаття з розслідуванням про походження BAF\BAS та його зв'язок з 1С вийшла на dou.ua.
Update: 25.11.2022
Чергове розслідування на dou.ua щодо походження та зв'язку програм BAS та 1С.
На сьогоднішній день немає єдиної рекомендації, що купити замість 1С. Ми вивчаємо та тестуємо аналоги 1С, і в міру результатів вивчення публікуватимемо наші рекомендації та розширюємо розділ Програмне забезпечення. Наразі ми можемо рекомендувати такі програми онлайн-сервіси для малого та середнього бізнесу
1. Діловод або Dilovod - український онлайн сервіс для ведення бухгалтерського та оперативного обліку. Сервісрозрахован на малий та середній бізнес. Загальний огляд сервісу на нашому сайті за посиланням:
Для тестування сервісу необхідно зареєструватись на сайті dilovod.ua за посиланням.
2. BOOKKEEPER Аналог базової версії 1С: Бухгалтерії.
Український онлайн сервіс, рекомендуємо для малих та середніх підприємств, де ключовим користувачем системи є бухгалтер.
Вартість ліцензій 295 грн/міс більш ніж доступна, плюс на час воєнного стану розробник зробив оплату добровільною.
Короткий огляд сервісу на нашому сайті за посиланням:
Посилання вебінар для користувачів.
Зареєструватися та протестувати систему можна за посиланням.
3. Poster готове рішення для автоматизації невеликого ресторану, кафе, бару, кав'ярні, ресторанного бізнесу.
Загальний огляд сервісу на нашому сайті за посиланням:
Для тестування сервісу необхідно зареєструватись на сайті за посиланням.
Є питання щодо автоматизації обліку Вашого підприємства напишіть нам.
description Огляд сервісу
description Огляд складського обліку
description Огляд обліку торгівельного підприємства
description Огляд обліку виробничих витрат і випуску готової продукції (робіт, послуг)
description Заробітна плата та кадри
Наш власний досвід переходу з BAS на Діловод