menu

description Сервіс Діловод або Dilovod - український онлайн сервіс для ведення бухгалтерського та оперативного обліку.

Сервіс розрахован на малий та середній бізнес.
Загальний огляд сервісу на нашому сайті за посиланням

description Хорошоп - створи свій інтернет-магазин швидко і легко

Хорошоп - українська платформа швидкого та зрозумілого запуску інтернет-магазинів.
Щоб отримати нашу консультацію у подальшій роботі з платформою, зареєструйтесь за посиланням .

Наш власний досвід переходу з Бітрікс на Хорошоп

description Хорошоп - якісна заміна Бітрикс24

BAS Бухгалтерія КОРП - програма для ведення бухгалтерського обліку. Опис функціоналу та можливостей програми BAS Бухгалтерія КОРП BAS, Бухгалтерія, Бухгалтерія, 1с, підприємство, підприємство, бухгалтерія, оренда, BAS Бухгалтерія, BAS Бухгалтерія, FREDO Звіт, обмін з клієнт-банком, BAS Бухгалтерія КОРП, BAS Бухгалтерія КОРП

Опис системи BAS Бухгалтерія КОРП. Коротко про головне

Дата: Червень 2020


BAS Бухгалтерія КОРП - програмний продукт лінійки продуктів BAS, який об'єднав у собі функціонал двох найпоширеніших програм, якими користуються бухгалтери: BAS Бухгалтерія та 1С:Підприємство "Зарплата та управління персоналом для України" .

BAS Бухгалтерія КОРП, як і BAS Бухгалтерія, призначений для автоматизації бухгалтерського та податкового обліку підприємств, та складання звітності до контролюючих органів.
Головною перевагою BAS Бухгалтерія КОРП перед його більш простою та бюджетною програмою BAS Бухгалтерія є наявність повноцінного кадрового обліку та обліку заробітної плати.

На кого орієнтована BAS Бухгалтерія КОРП?

BAS Бухгалтерія КОРП, як і BAS Бухгалтерія, орієнтована на роботу бухгалтерської служби підприємства, має базовий управлінський функціонал для відділу збуту та відділу постачання.
А також призначена для відділу кадрів та розрахункової бухгалтерії. Для підсистеми обліку кадрів та розрахунку зарплати у програмі реалізовано систему прав доступу, яка дозволяє розмежувати доступ до документів, звітів, а також розмежувати доступ на рівні відображення реквізитів.

Наприклад, у програмі відпустки та лікарняні листи реєструються документами, в яких містяться як кадрові дані, так і розрахункові (сума середньої, сума відпустки або лікарняного листа). Але, залежно від доступних прав, документ може відображатися по-різному. Для кадровика з правами без доступу до зарплати документ на надання відпустки виглядатиме так:

Тобто відображаються поля для введення кадрових даних, достатніх для кадрового наказу.
А для кадровика-розрахунка документ уже має поля з розрахунком сум:

Порівняльна характеристика BAS Бухгалтерія КОРП та BAS Бухгалтерія

Для більшої наочності наводимо порівняння програм:

Оскільки BAS Бухгалтерія КОРП відрізняється від розширеної підсистемою кадрового обліку та обліку зарплати, докладніше зупинимося на цих можливостях.
Аналогічний функціонал даних підсистем мають програми BAS ERP і BAS Комплексне управління підприємством.

Особливості підсистеми кадрового обліку та обліку зарплати в BAS Бухгалтерія КОРП

Опціональність. У програмі для кожного розділу можна налаштувати лише той перелік довідників та документів, що використовуються на підприємстві.

Автоматичний перерахунок результатів розрахунку. У документах нарахування зарплати є можливість вручну внести зміну у виконаному розрахунку. Наприклад, якщо після розрахунку у поточному періоді змінити суму нарахування, то автоматично буде перераховано і всі залежні нарахування, у тому числі ПДФО, ЗС, ЄСВ на ФОП, утримання. Ця опція може бути вимкнена в налаштуваннях програми і в цьому випадку перерахунок виконується вручну за кнопкою. Рекомендується користуватися автоматичним перерахунком у тому випадку, якщо це не має масового характеру.
У документах, в яких здійснюється розрахунок середньої, також можна вносити зміни вручну і перераховуватиметься автоматично. При цьому розрахунок ЄСВ, ПДФО та ПС виконуватиметься, якщо виплата планується на міжрозрахунковий період, якщо ж виплата здійснюватиметься разом із зарплатою - податки розраховуватись у цьому документі не будуть.

Контроль актуальності розрахунків. Якщо після виконаного розрахунку зарплати буде зроблено зміни “заднім числом”, які впливають на остаточний розрахунок, то в документі нарахування зарплати програма виведе інформаційне повідомлення про неактуальність розрахунку. В цьому випадку потрібно виконати перерахунок.

Кадровий облік у BAS Бухгалтерія КОРП

У програмі реалізовано повноцінний кадровий облік, у тому числі підтримуються такі можливості:

 • ведення штатного розкладу,
 • облік стажу,
 • військовий облік,
 • облік залишків відпусток, планування графіка відпусток, перенесення відпустки, запланованої за графіком,
 • відображення неявок у кадровому обліку (відпустки, лікарняні листи, відрядження, прогули, простої та інші неявки),
 • накази на суміщення посад,
 • накази на роботу у вихідні та святкові дні,
 • накази працювати понаднормово.

Один і той же вид кадрового документа можна оформити як на одного співробітника, і для списку.

У програмі реалізовано декілька видів документів, які призначені для зміни умов праці:

 • Кадровий переклад або Кадровий переклад списком,
 • Переміщення до іншого підрозділу або Переміщення до іншого підрозділу списком,
 • Переклад на інший графік роботи або Переклад на інший графік роботи списком.

Вибір документа залишається на розсуд бухгалтера. Документом "Кадровий переклад" можна змінити будь-які умови праці. А документи "Переміщення до іншого підрозділу" та "Переклад на інший графік роботи" призначені тільки для конкретних цілей.

Штатний розклад оформляється в розрізі організації, підрозділу та посади. Додатково штатну одиницю можна деталізувати категорією чи розрядом. Розміри нарахувань можна вказувати як однією сумою, і вказувати “вилку”. Накопичувально визначається плановий фонд оплати праці за штатною одиницею. Залежно від налаштувань програми можна вести історію штатного розкладу або не вести.

Для обліку стажу у програмі передбачено різні його види. Крім загального та страхового стажу, є можливість внести дані, наприклад, за такими видами: педагогічний, медичний, за вислугу років, безперервний. Спеціальний документ "Введення відомостей для розрахунку страхового стажу" призначено для введення даних для розрахунку страхового стажу за даними Реєстру застрахованих осіб ПФУ.

Накази на суміщення посад може бути різного виду: доплата за суміщення професій, розширення зон обслуговування, тимчасове заміщення відсутнього співробітника. Якщо у програмі ведеться штатний розклад, можна призначити доплату за суміщення професій, обравши його посаду зі штатного розкладу. У такому разі розмір доплати можна розраховувати з використанням ФОП за обраною посадою, також як варіант заміщення.

Облік зарплати в BAS Бухгалтерія КОРП

Розділ обліку зарплати має весь необхідний базовий функціонал:

 • передбачено використання різноманітних видів нарахувань та утримань, з можливістю додавання власних,
 • підтримуються всі системи оплати (почасова, відрядна оплата),
 • нарахування та виплата авансу, нарахування та виплата міжрозрахункових нарахувань, нарахування та виплата зарплати за весь місяць,
 • є розрахунки за середньою (відпустки, лікарняні, відрядження, мобілізація),
 • можна робити коригування нарахувань минулого періоду (автоматичне сторнування та перерахунок нарахувань),
 • Розрахунки ПДФО, страхових внесків,
 • Доступні різноманітні аналітичні звіти, регламентована звітність.

Залежно від налаштувань розділу зарплати додатково можуть бути доступні спеціальні документи для реєстрації таких поширених операцій:

 • доходи в натуральній формі, (компенсація за харчування, оплата проїзду, оренда та інше) з метою розрахунку ПДФО, ЗС та страхових внесків,
 • призи та подарунки з метою розрахунку ПДФО, ЗС та страхових внесків,
 • матеріальна допомога,
 • Компенсація за затримку виплати зарплати,
 • Виплати колишнім співробітникам за відпрацьований або невідпрацьований час.

Норма часу реєструється у графіках роботи працівників, а також можна призначити індивідуальний графік. Фактичний час роботи може визначатися методом прямого табелювання та/або за допомогою реєстрації документів-відхилень (відпустки, лікарняні та інші неявки). Є можливість використання кількох видів часу одного співробітника.

У нових продуктах, таких як BAS Бухгалтерія КОРП, BAS Комплексне управління підприємством, BAS ERP, редакція 2.1 з'явилася можливість автоматичного розрахунку резерву відпусток за двома методиками:

З якими програмами інтегрується BAS Бухгалтерія КОРП?

У програмі передбачено обмін із такими програмними продуктами як BAS Управління торгівлею, BAS Роздріб, кожна з яких розширює можливості автоматизації окремих ділянок обліку, якщо це потрібно підприємству.
Обмін між програмами може здійснюватися автоматично за розкладом.

Чи працює програма через інтернет?

BAS Бухгалтерія КОРП, як і всі продукти лінійки BAS, розраховані на роботу через браузер, що дозволяє співробітникам працювати з будь-якої точки світу, де є доступ до інтернету.
Інформаційна база розміщується на віддаленому сервері, а безпосередньо робота в програмі виконується через браузер з будь-якого ПК, без необхідності встановлення програми клієнта на комп'ютер.
З огляду на сучасну тенденцію до переходу на віддалену роботу, розміщення ПП BAS Бухгалтерія на віддаленому сервері (“в хмарі”) дозволяє бухгалтерам бути мобільними та не залежати від робітника комп'ютера.
Також "хмарний" доступ до програми можна отримати як сервіс "під ключ", скориставшись нашою послугою Оренда програмного забезпечення через інтернет.

description Цикл статей з оглядом українського онлайн-сервісу для ведення управлінського, бухгалтерського обліку та складання звітності Dilovod

description Огляд сервісу
description Огляд складського обліку
description Огляд обліку торгівельного підприємства
description Огляд обліку виробничих витрат і випуску готової продукції (робіт, послуг)
description Заробітна плата та кадри

Наш власний досвід переходу з BAS на Діловод

Всі авторські статті >>