menu

description Сервіс Діловод або Dilovod - український онлайн сервіс для ведення бухгалтерського та оперативного обліку.

Сервіс розрахован на малий та середній бізнес.
Загальний огляд сервісу на нашому сайті за посиланням

description Хорошоп - створи свій інтернет-магазин швидко і легко

Хорошоп - українська платформа швидкого та зрозумілого запуску інтернет-магазинів.
Щоб отримати нашу консультацію у подальшій роботі з платформою, зареєструйтесь за посиланням .

Наш власний досвід переходу з Бітрікс на Хорошоп

description Хорошоп - якісна заміна Бітрикс24

Особливості програми BAS КУП для Бухгалтера ᐈ ⋆ IT-компанія Розумний кубик Особливості програми BAS КУП для Бухгалтера➥ kubik.com.ua куп программа, як працювати з програмою 1с, bas куп инструкция, 1с бас, програма baf інструкція, программа 1с украина, baf 1c, бас куб, bas kup, bas КУП, 1с заборонено в україні, альтернатива 1с в україні, заборона 1с в україні, заборона 1с, 1с в україні, чим замінити 1с, заборона використання 1с в україні, 1С платформа, чи можна використовувати, 1С в Україні

Особливості програми BAS КУП для Бухгалтера

Дата: Квітень 2024

BAS “Комплексне управління підприємством” (далі - BAS КУП) - це програма, яка позиціонується, як комплексне багатофункціональне рішення для автоматизації управління підприємством.

В цій статті хочемо звернути увагу на слабкі місця, про які часто не договорюють інтегратори.

BAS КУП перш за все розрахований на оперативний та управлінській облік.
Для Бухгалтера ведення обліку в програмі BAS КУП може стати реальним викликом або неприємним сюрпризом.
Регламентований облік в BAS КУП та BAS ERP має принципову відмінність від його обліку в 1C УТП/УВП для України або BAS Бухгалтерія.
Впродовж місяця для поточних облікових цілей користувачі використовують оперативний облік і всі його звіти, а в кінці місяця, після закриття місяця, отримують бухгалтерський облік. При правильному веденні оперативного обліку бухгалтерський облік повинен автоматично відображати правильні дані. Це дозволяє зберегти час та зусилля бухгалтера, якому тільки залишається сформувати та подати звітність.

В програмах 1C УТП/УВП для України та BAS Бухгалтерія документи формують всі необхідні проводки одразу при проведенні, тобто ведеться паралельний регламентований та управлінський облік. В BAS КУП та BAS ERP було змінено модель регламентованого обліку для оптимізації ресурсів, зменшення навантаження на систему.

За рахунок того, що программа значно відрізняється від вже звичних програм 1С:Підприємство або BAS, на впровадженнях часто виникає проблема в адаптації користувачів. Досить важко зробити так, щоб Бухгалтер працював з оперативним обліком і не очікував побачити проводки після проведення документа.

Тому рекомендуємо спочатку детально ознайомлюватись з функціоналом BAS КУП, самостійно дивитись демо базу, брати тестовий період для тестування функціоналу, щоб правильно оцінити чи дійсно ця програма підходить для вашого документообігу, підприємства і задач. Також буде корисно дізнатись про досвід впровадження BAS КУП в інших підприємствах бажано вашої галузі.

Перед тим як робити вибір на користь BAS КУП, рекомендуємо звернути увагу на такі моменти:

  1. Потребує доробок та вдосконалень - очікуйте, що після придбання програми будуть потрібні доробки. За рахунок цього терміни впровадження і вартість програми не набагато відрізняються від впровадження BAS ERP.
  2. Підсистема виробництва з точки зору функціоналу і деталізації майже не відрізняється від стандартної бухгалтерії, і не достатня для ведення оперативного або управлінського обліку середніх і великих виробничих підприємств.
  3. Проводки в програмі тільки в кінці місяця, після того, як всі документи перевірено бухгалтером, а також виконано доволі складні розрахунки та отримано сумові оцінки всіх об'єктів обліку.
    Впродовж місяця можна здійснити їх пробне відображення в бухгалтерському обліку в кожному документі по кнопці “Відобразити в регл. обліку”. Це лише пробне відображення проводок, щоб перевірити, які бухгалтерські рахунки та аналітики будуть зазначені в проводках. Суми проводок документів можуть змінитися під час закриття місяця.
  4. Розрахунок собівартості - виконується за даними оперативного обліку, впродовж місяця виконується попередній розрахунок собівартості за середньою; розраховані значення використовуються для оцінки валового прибутку організації до проведення фактичного розрахунку. Фактичний розрахунок виконується під час закриття місяця.
  5. Нестандартний документообіг - деякі документи або довідники розташовані в неочікуваному місці, в іншому розділі, або мають неочевидну назву, для користувачів, які знають попередні версії 1С:Підприємство; деякі документи не можна створити на підставі.
  6. Деякі користувачі відзначають проблеми з обробкою податку на додану вартість (ПДВ).
  7. Програми BAS мають спільне коріння з програмою 1С:Підприємство, а значить і російські корені, що означає суттєві ризики втрати інвестицій і часу в майбутньому.

Якщо ви все ж таки розглядаєте програмні продукти 1С:Підприємство або BAS для бухгалтерського обліку, тоді рекомендуємо розглянути варіант програми BAS Бухгалтерія КОРП. Вона включає весь необхідний функціонал для ведення регламентованого обліку та має функціонал обліку кадрів та зарплати, аналогічний BAS КУП, має звичні інтерфейси і методики роботи, а для оперативного обліку рекомендуємо вам не розглядати галузеві рішення інших вендорів, яких зараз з’являється дуже багато.

Якщо кількість користувачів, які будут одночасно працювати з програмою, до десяти, то пропонуємо розглянути програму Dilovod, яка закриває більшість і бухгалтерських, і оперативних облікових задач для малих і середніх підприємств.

description Цикл статей з оглядом українського онлайн-сервісу для ведення управлінського, бухгалтерського обліку та складання звітності Dilovod

description Огляд сервісу
description Огляд складського обліку
description Огляд обліку торгівельного підприємства
description Огляд обліку виробничих витрат і випуску готової продукції (робіт, послуг)
description Заробітна плата та кадри

Наш власний досвід переходу з BAS на Діловод

Всі авторські статті >>